Naujienos

Vasario 23-sios Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdis

2016 vasario 23

Pritarsime rekordiniam Kauno miesto biudžetui

Šį antradienį Kauno miesto taryba patvirtins 2016 metų Kauno miesto biudžetą, kuris sieks 274 mln. eurų. Itin didelė dalis lėšų bus skirta S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei Kauno sporto halės rekonstrukcijai, Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ steigimui, naujojo lengvosios atletikos maniežo statybai bei Dainų slėnio atnaujinimui. Taip pat, šiemet 30 % daugiau investicijų nei 2015 metais bus skirta sutvarkyti gatvėms, šaligatviams ir įvažiavimams į kiemus. Ir net 14 kartų didinama miesto parama kultūros paveldo objektams – šioms reikmėms numatyta išleisti 400 tūkst. eurų.

Kauno miesto savivaldybės Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė Edita Plūkienė: Šių metų biudžete, manau, yra išskirtos visos aktualiausios problemos, o lėšos paskirstytos racionaliai ir optimaliai. Džiaugiuosi, jog daugiausiai dėmesio skyrėme tam, kas greitai pasijaus patiems kauniečiams – tai visuomeniniai pastatai, gatvės, kiemai ir šaligatviai. Be to, triskart didinsime investicijas į gyvybių miesto gatvėse išsaugojimą – šiemet Kaunas investuos 321 tūkst. eurų spręsdamas vadinamąsias „juodąsias eismo dėmes“. Tad tobulėti visada galima ir yra kur, tačiau šių metų planais ir pasiekimais tikrai malonu džiaugtis su visais kauniečiais.

Pritarsime partnerystės sutarčiai su Torūnės miestu

Jau šį penktadienį (vasario 26 d.) inicijuojant Kauno miesto mero komandai bus pasirašytas Bendradarbiavimų ketinimo protokolas tarp Kauno ir Torūnės (Lenkijos Respublika) miestų. Abu šie miestai turi daug bendrų sąlyčio taškų: tiek Kaunas, tiek ir Torūnė yra Hanza miestai; abu geografiškai yra išsidėstę prie didžiųjų šalies upių (Nemuno ir Vyslos); abu siekė tapti Europos kultūros sostine ir savo teritorijose turi išlikusią gynybinių fortų sistemą bei abu yra vadinamai „studentų miestais“. Dėl daugybės šių panašumų Kauno vadovai tikisi, jog ši miestų draugystė ateityje Kaunui bus be galo vertinga.

Kauno miesto savivaldybės Valdymo ir bendruomenių komiteto pirmininko pavaduotojas Mantas Jurgutis: Šiai partnerystei ruošėmės itin atsakingai. Norėjome, kad tai nebūtų „šampaninio turizmo“ pavyzdys, kuomet miestų valdžios draugauja tik oficialių  vakarienių metu. Į šį bendradarbiavimą pažvelgėme visai kitokiu – praktiniu – kampu. Jau dabar yra numatyta, kad Torūnės atstovai konsultuos mus fortų sistemos įtraukimo į UNESCO sąrašą klausimais bei šių teritorijų „įverslinimui“, palaikys siekiant Europos kultūros sostinės vardo, prisidės organizuojant Erasmus+ ir Comenius mainų programas mokyklose, drauge organizuos sporto ir turizmo renginius bei dalinsis patirtimi kuriant Kauno jaunimo namus. Tad labai džiugu, jog Kaunas turės be galo stiprų ir profesionalų partnerį.

Patvirtinsime Kauno miesto turizmo planą 2015 – 2022 metams

Kauno miesto turizmo plane buvo išskirtos dvi pagrindinės turizmo kryptys: vietinis ir atvykstamasis turizmas, kurie dar suskirstyti į kultūrinį, sveikatos, dalykinį ir aktyvaus poilsio turizmą. Sukonkretinus šias sritis, norima, jog Kaunas būtų inovatyvi Europos kultūros sostinė, aktualizuojanti kultūrinį paveldą, teikianti aukšto lygio konferencijų, medicinos ir sveikatinimo paslaugas. Rinkodaros plane numatyta, jog pirmiausia reikia didinti Kauno miesto turizmo produktų prieinamumą, palaikyti ir vystyti miesto teigiamą įvaizdį bei imtis aktyvių priemonių miesto prekės ženklo ir šūkio žinomumui didinti, pradedant nuo Kauno miesto gyventojų, nes kiekvienas jų yra tarsi tikras „miesto ambasadorius“.

Kauno miesto savivaldybės Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Palionis: Rinkodaros planas miestui padės kryptingai laikytis turizmo rinkodaros prioritetų ir vieningai dirbti visiems miesto, nacionalinių institucijų bei verslo atstovams. Taip pat tikimės, kad šis planas padės pritraukti ES lėšų turizmo rinkodaros priemonėms diegti, kurios padėtų didinti turistų susidomėjimą Kaunu ir jo apylinkėmis, tuo pačiu padidintų ir miesto žinomumą tarp tikslinių turizmo rinkų.

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose