Naujienos

Nemokamas neformalus švietimas visoms daugiavaikėms Kauno šeimoms

2018 balandžio 18

Kaunas jau kelis metus iš eilės siekia gerinti ne tik vaikų globos namų auklėtinių, bet ir daugiavaikių šeimų materialinę situaciją. Praėjusiame miesto tarybos posėdyje buvo patvirtinta, kad daugiavaikių šeimų vaikai galėtų nemokamai keliauti viešuoju transportu Kaune. Tad artimiausiame tarybos posėdyje „Vieningo Kauno“ frakcija siekia, jog būtų priimtas dar vienas sprendimas, kurį įgyvendinus, didelė dalis mažųjų kauniečių galėtų pradėti lankyti neformaliojo ugdymo įstaigas visiškai nemokamai.

„Vieningo Kauno“ frakcijos ir Kauno miesto tarybos narys Donatas Večerskis įsitikinęs, jog būtina peržiūrėti ir pritaikyti tam tikrus pakeitimus dar 2014 metais patvirtintame Kauno miesto savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokesčio dydžio nustatymo projekte. Jo nuomone, svarbiausi siūlomi pakeitimai yra trys.

Pirmiausia, iki šiol nuo mokesčių už neformalųjį švietimą buvo atleidžiami tik vaikų globos auklėtiniai. Dabar „Vieningo Kauno“ frakcija teikia pasiūlymą, jog tarybos sprendimas būtų papildytas ir nuo neformalaus švietimo mokesčių būtų atleidžiami socializacijos centrų auklėtiniai bei globotiniai, gyvenantys vaikų globos šeimynose.

Taip pat dar vienas siūlomas sprendimo pakeitimas ypač aktualus daugiavaikėms šeimoms. Iki šiol šių šeimų vaikai nemokėjo už mokslą tik Kauno miesto savivaldybei priklausančiose sporto mokyklose. Norima, jog papildžius tarybos sprendimą, identiškų nuostatų būtų laikomasi ir visose kitose Kauno miesto savivaldybei priklausančiose neformaliojo švietimo mokyklose.

„Iki šiol kauniečiai, turintys tris ir daugiau vaikų, lankančių įvairius būrelius skirtingose meno mokyklose, vis tiek buvo priversti mokėti pilną mokesčio kainą, nors oficialiai jie priklausė daugiavaikės šeimos statusui. Dabar, įgyvendinus šį pasiūlymą, reikšmės nebeturės tai, ar visi trys vaikai mokosi vienoje meno mokykloje ar skirtingose. Visiems daugiavaikių šeimų vaikams neformalus švietimas bus nemokamas“, – siūlomą sprendimą komentavo Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas D. Večerskis.

„Vieningo Kauno“ frakcija, kalbėdama apie neformaliojo švietimo situaciją Kaune, taip pat teikia pasiūlymą, jog 12 metų ir vyresniems vaikams, kurie per praėjusį pusmetį tapo tarptautinių konkursų I vietos laureatais, mokestis už neformalųjį švietimą einamojo pusmečio laikotarpiui būtų sumažintas 50 proc.

„Mums visiems labai svarbu suvokti, jog šiuolaikinėje darbo rinkoje niekas nemoka didesnės algos darbuotojui vien todėl, kad žmogus turi daugiau vaikų. O juk yra išlaidų, kurių šeima negali išvengti. Tad šie sprendimai palengvina tokių šeimų dalią. Jei paskaičiuotume vien šių paskutinių sprendimų atnešamą naudą, galime drąsiai tvirtinti, kad miesto suteikiamos lengvatos ženkliai viršija šiuo metu centrinės valdžios skiriamus vaiko pinigus. Aš į šiuos sprendimus žvelgiu kaip į nuoseklų kūrimą tokio Kauno, kuriame šeimoms gera gyventi“, – teigė D. Večerskis.

Nuotraukoje – ilgametis visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys Donatas Večerskis

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose