Iniciatyva

„Nestabdykite važiuojančio „Rail baltica“ traukinio!“

2014 metais valstybės vadovams sprendžiant, per kokius miestus turėtų būti tiesiama tarptautinė geležinkelio  vėžė, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ valdyba nusprendė kreiptis į LR Seimo narius su raginimu nepriimti parengto rezoliucijos projekto, kuriame buvo numatyta grei­to­jo ge­le­žin­ke­lio eu­ro­pi­nę vė­žę nukreipti per Vilnių, o ne per Kauną.

„Rail Baltica“ – Europos Sąjungos geležinkelio transporto projektas, priimtas 2004 m. balandį. „Rail Baltica” geležinkeliu buvo siekiama sujungti Lenkiją, Baltijos šalis ir Suomiją bei pagerinti Vidurio ir Rytų Europos jungtį su Vokietija. Projektu buvo numatoma geležinkelio linija sujungti Taliną (Estija) ir Varšuvą (Lenkija) per Rygą (Latvija) ir Kauną (Lietuva).

Visvaldas Matijošaitis tuo metu visuomenei pabrėžė, jog šioje „Rail Baltic“ vėžės įgyvendinimo stadijoje siūlomi radikalūs pakeitimai galėjo stipriai pristabdyti projektą. Be to šiems pakeitimams galėjo nepritarti Estija ir Latvija.

 

Matydama, kad sprendimo priėmimas stringa, o tuo pačiu yra žlugdomas visas “Rail baltica” projektas, visuomeninė organizacija “Vieningas Kaunas” ėmėsi iniciatyvos ir šalia Tunelio g. esančio senovinio traukinio surengė viešą teatrališką akciją „Nestabdykite važiuojančio „Rail baltica“ traukinio!“.

Akcijos tikslas buvo dar kartą paraginti LR Susisiekimo ministeriją atsisakyti idėjos į „Rail Baltica 2“ maršrutą įtraukti Vilnių. Kauniečiai siūlė siekti greito bei sklandaus projekto įgyvendinimo.

Akcijos siužetas, dalyvių apranga ir dekoracijos sukūrė Lietuvos tarpukario atmosferą. Kodėl akcijos dalyviai pasirinko šį laikmetį? Nes Kaunas tuomet buvo reikšmingas ir įtakingas šalies miestas…

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose