Naujienos

„Vieningo Kauno“ nariui Tomui Jakutavičiui patikėtos svarbios EPSU Jaunimo tinklo valdybos nario pareigos

2017 rugsėjo 18

Visai neseniai žiniasklaidoje pasirodė naujiena, jog Tomas Jakutavičius, vienas iš visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narių taip pat užėmė svarbias ir atsakingas pareigas Europos visuomeninių paslaugų organizacijos (EPSU) jaunimo tinklo valdyboje. Ta proga nusprendėme pakalbinti T. Jakutavičių ir pasidomėti, kaip prasidėjo jo kelias siekiant minėtos organizacijos pripažinimo ir kokius tikslus jis išsikėlė įgyvendinti, tapęs šios valdybos nariu.

EPSU jaunimo tinklo valdyba pastaruoju metu sprendžia klausimus, kaip paskatinti jaunimą tapti aktyviais profesinių sąjungų, bendruomenių nariais. Sakyk, kaip pats tapai profesinių sąjungų nariu, kas tave skatino? Ir kokias priemones, jeigu būtų tavo valia, pritaikytum, kad kuo daugiau jaunimo atsirastų profesinių sąjungų būryje?

Mano istorija profesinėse sąjungose prasidėjo visiškai netikėtai. Dirbau vienoje elektros darbų įmonėje. Ne paslaptis, tai buvo visiškai paprastas darbas, nereikalaujantis specialių gebėjimų ar pan. Tuo metu buvau vos 20-ties metų, o papildomų pinigų studijuojant norėjosi kaip ir kiekvienam jaunam žmogui.

Dirbdamas gavau pasiūlymą stoti į profesinę sąjungą, veikiančią įmonėje. Jei atvirai, iš pradžių nenutuokiau nei kas tai, nei „su kuo tai valgoma“. Tačiau aktyviai reiškiau savo mintis, pastebėjimus apie veiklos galimybes, taip pat dalyvavau organizuojamuose renginiuose ir tokiu būdų tapau labiau matomas. Mano pirmieji žingsniai profesinių sąjungų kelyje – pradėjau vienyti jaunus žmones ir dirbti su jaunimu, to pasekoje vėliau buvau išrinktas Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) jaunimo pirmininku.

Jaučiau didelį palaikymą iš LPPSF vadovybės, kurie man suteikė visas sąlygas judėti pirmyn. Ryškesnis žingsnis – buvau deleguotas į Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) organizuotą jaunimo ataskaitinę-rinkiminę konferenciją, kurios metu buvau išrinktas LPSK jaunimo pirmininku.

Esu jaunas žmogus ir turiu paprastą tikslą: noriu oriai gyventi Lietuvoje, jaustis saugiai darbo rinkoje. Visa tai paskatino mane vienyti jaunus žmones, kurie turi tokį patį tikslą.

Norisi turėti kuo daugiau jaunų žmonių profesinėse sąjungose, bet susiduriame su problema: kaip priversti jauną žmogų rūpintis ateitimi, nebijoti ieškoti sprendimų ir inicijuoti permainas?
Mano idėja paprasta – pradėkime nuo savęs, atsiverkime plačiau, būkime atviri pokyčiams. Vadovaukimės svarbiausiomis savybėmis: atvirumu, betarpišku bendravimu, koncentravimusi į tikslą. Taikant šiuos visiškai paprastus būdus, galime pritraukti žmones į organizaciją.

Ar daug reikėjo nuveikti, kad taptumei šios organizacijos valdybos nariu? Ką tai reiškia Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos nariams?

Daugiau nei dvejus metus aktyviai dalyvauju tarptautinėje veikloje, įvairiuose renginiuose, konferencijose, seminaruose. Atstovaudamas Lietuvai tarptautiniuose renginiuose, aktyviai dėsčiau savo mintis, bendravau su kolegomis, perteikiau Lietuvos poziciją svarstomais aktualiais klausimais.

Tokio mano darbo rezultatas – esu išrinktas Europos visuomeninių paslaugų organizacijos jaunimo tinklo valdybos nariu. Užimant šią poziciją, LPPSF ir jos nariai tikrai turės naudos. Pirmiausia, tai puiki galimybė atkreipti dėmesį į save, pateikti mums aktualias problemas, kurias norime spręsti. Gavome tiesesnį kelią savo idėjų pavertimui realybe. Tokia organizacija kaip EPSU, vienijanti daugiau kaip 8 mln. narių visoje Europoje, turi stiprų žodį vystant socialinį dialogą su įmonėmis, esančiomis tarptautinių organizacijų narėmis. Tai suteiks galimybę supaprastinti derybų procesus. Kalbant konkrečiai apie jaunimą, bus daugiau progų būti išgirstiems europiniu lygmeniu, dalyvauti sprendimų realizavime.

Pats būsi atsakingas už Komunikacijos ir kampanijų darbo grupės veiklą. Ar jau žinai, ką norėsi nuveikti šioje srityje ir kokie bus pirmieji tavo darbai?

Dabartiniame pasaulyje yra neišvengiamas bendravimas ir informavimas per socialinius tinklus, todėl pirmi darbai šioje darbo grupėje bus mūsų „Facebook” paskyros atnaujinimas, „Twitter”, „Instagram” ir „Linkedin“ paskyrų sukūrimas. Kalbant apie konkretų mano vaidmenį šioje organizacijoje, noriu pabrėžti, jog visas šis darbas yra komandinis, o mano užduotis yra koordinuoti ir sekti procesą, kad jis būtų sėkmingas ir efektyvus.

Kitas svarbus žingsnis – įsitraukimas į Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) kampaniją „PayRise”. Skatinsime visas šalis prie jos prisidėti. Orus atlyginimas būtinas stabilaus ir saugaus gyvenimo užtikrinimui. Deja, per daug europiečių dar negali džiaugtis šia natūralia teise. Vienas mūsų prioritetų – aktyviai palaikyti šalis socialinėje medijoje, jiems įgyvendinant svarbius renginius, mitingus ir streikus. Būdami vieningi ir solidarūs, pasieksime geresnių ir greitesnių rezultatų.

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose