Naujienos

Pasenusius takus Petrašiūnų pusiasalyje keis nauji

2018 liepos 23

Petrašiūnų pusiasalį puošiantis Pažaislio vienuolyno ansamblis – tiek kauniečių, tiek miesto svečių pamėgta ramybės oazė. Čia lankytojai traukia pamatyti įstabių barokinės architektūros Pažaislio ansamblio pastatų, pasivaikščioti šile ar pamariu. Tačiau kelionės Kauno marių pakrante nusidriekusiu pažintiniu taku – ne visada malonios.

 

Keliai susidėvėjo

Daug metų nekeistas susidėvėjęs asfaltas gadina ne tik unikalų vietovės vaizdą, bet ir kelia pavojų užkliūti bei susižeisti. Dar liūdnesnė situacija susiklosto pavasariais – palijus takeliai paskęsta balose arba tampa dumblynu, iš kurio išbristi švariais batais – beveik neįmanoma.

Vienintelė išeitis atsikratyti pavasarinių problemų – atnaujinti vienuolyno ansamblio kelius. Naujai išasfaltavus, sutvarkius po Pažaislio teritoriją vingiuojančius takus, ši paupio zona taptų patraukli ne tik pasivaikščioti mėgstantiems kauniečiams ar turistams, bet ir sporto entuziastams.

„Generalinis sutvarkymas seniems Pažaislio takams – būtinybė. Pasenusi Petrašiūnų pusiasalio infrastruktūra atbaido lankytojus, o atnaujinti keliai galėtų pritraukti daugiau kauniečių ir miesto svečių apsižvalgyti po architektūros draustinio apylinkes“, – pasakojo Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius Andrius Palionis.

 

Laukia pokyčiai

Pažaislio takų atnaujinimo darbai jau planuojami. Dar šiemet bus pradėta renovacija, kurios metu sutvarkyti Pažaislio keliai papildys atnaujintų Kauno pėsčiųjų ir dviračių takų sąrašą.

Nauja danga bus nuklotas beveik visas marių krantu nusidriekęs ir paplūdimį su Pažaislio šilu jungiantis kelias, dalis vienuolyno prieigų. Čia lankytojai netrukdomi galės važinėtis dviračiais, riedučiais, nebijodami užkliūti už atsilaupiusios dangos pabėgioti.

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose