Naujienos

Lapkričio 17 d. Tarybos posėdis: svarbiausi sprendimai

2020 lapkričio 17

KAROLINA ŽEKAITĖ

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė

Tęsiame buhalterinės apskaitos centralizavimą

„Dar 2017 metais pradėję centralizuoti savivaldybės biudžetinių įstaigų buhalterinę  apskaitą pastebėjome puikius rezultatus. Dabar centralizuotai veikianti mokyklų, darželių, kultūros bei sporto organizacijų buhalterinė apskaita ne tik užtikrina didesnį skaidrumą, bet ir kasmet miestui leidžia sutaupyti po 1,2 mln. Eur.

Anksčiau finansinė apskaita būdavo vykdoma net 17 skirtingų buhalterinių programų. Dabar veikia vieninga sistema. Jos dėka visi duomenys sklandžiai subendrinami vienoje vietoje. Be to, siekiant mažinti biurokratinį „popierizmą“, visoms įstaigoms nemokamai suteikta prieiga prie vieningos duomenų valdymo sistemos.

Matant, kad toks sprendimas duoda puikių rezultatų, šiandienos Tarybos posėdyje patvirtinome visų savivaldybės viešųjų įstaigų prisijungimą prie centralizuotos buhalterinės apskaitos. Jau nuo 2021 m. birželio 1 d.  VšĮ „Kaunas IN“, VšĮ Kauno Panemunės socialinės globos namų, VšĮ „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos ir viešosios įstaigos Kauno tvirtovės parko buhalterinę apskaitą biudžetinė įstaiga „Kauno biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“ tvarkys centralizuotai. Toks sprendimas šioms organizacijoms padės veikti dar efektyviau ir patogiau.“

 

BENJAMINAS ŽELVYS

Apdovanojimų tarybos pirmininkas

Mokslo premija – dviem Kauno akademikams

„Mokslas – svarbi modernaus miesto vystymuisi reikalinga sąlyga. Džiaugiuosi, kad Kaune turime tokią didelę koncentraciją mokslo šviesulių, garsinančių ne tik miestą, bet ir visą šalį. Kaip ir kasmet, šiemet 5 tūkst. eurų premija Kaunas apdovanos ryškiausiai mokslo srityje pasižymėjusius akademikus.

Šiais metais premijos atiteks dviem mokslininkams. Už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje apdovanojimas skiriamas Vytauto Didžiojo universiteto profesorei dr. Vaidai Kamuntavičienei, o už pasiekimus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų srityje bus apdovanotas Kauno technologijos universiteto profesorius habil. dr. Vytautas Ostaševičius.

Kauno miesto mokslo premijos nuo 2015 m. skiriamos už reikšmingus darbus Kaunui bei Lietuvai mokslo  srityje. Siūlyti kandidatus šiai premijai gauti gali Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo bei studijų institucijos, šios srities sąjungos ar asociacijos, patys mokslininkai.“

 

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose