Naujienos

Kauno meras V. Matijošaitis savo pavyzdžiu kviečia kauniečius pasirūpinti namais paukščiams

2021 kovo 19

Artėjant Žemės dienai, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis kartu su visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ nariais Ąžuolyne ir jo prieigose iškėlė beveik pusšimtį namelių paukščiams. Tokiu pavyzdžiu prie inkilėlių kabinimo iniciatyvos prisijungti bei padovanoti namus sparnuotiems miesto gyventojams kviečiami ir visi kauniečiai.

Kviečia kelti inkilėlius parkuose

Penktadienio popietę Ąžuolyne pasikeisdami darbavosi „Vieningo Kauno“ nariai. Su Ornitologo Sauliaus Rumbučio pakalba jie kėlė inkilus pavasarį sugrįšiantiems paukščiams. Parko teritorijoje pasklido beveik pusšimtis kokybiškų, pagal visus reikalavimus pagamintų inkilų įvairių rūšių sparnuočiams. Jie bus itin naudingi prasidėjus perėjimo sezonui.

„Kaunas – ne tik mūsų, kauniečių, namai. Miestą dalijamės ir su čia gyvenančiais paukščiais, vabzdžiais ar kitais gyvūnais. Norisi, kad ir jiems Kaunas būtų patogus. Todėl kartu su kolegomis iškėlėme ir  padovanojome inkilų įvairiems paukščiams – pradedant mažais sparnuočiais, baigiant pelėdomis. Nauji namai pavasarį, sugrįžus iš šiltų kraštų, jiems bus itin reikalingi. Prie tokios iniciatyvos prisijungti kviečiame ir visus kauniečius“, – teigė V. Matijošaitis.

Papuošti medžius savo pagamintais ar įsigytais inkilėliais galima miesto parkuose. Naujų namų lauktų Dainavos, Draugystės, Kalniečių, Ąžuolyno, Panemunės, Santarvės parkų sparnuočiai.

Būtina vadovautis taisyklėmis

Tiesa, gaminant ir kabinant namelius paukščiams būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, svarbu parinkti tinkamus inkilo išmatavimus – jie skiriasi priklausomai nuo paukščių, kuriems būtų skirtas namelis, rūšies. Detalius dydžių reikalavimus galima rasti čia: http://bit.ly/ismatavimai-inkilams.

Dėmesį reikėtų atkreipti ir į kokybiškas medžiagas. Inkilėliai turėtų būti gaminami iš geros išdžiūvusios medienos – tai apsaugo nuo oro tarpų atsiradimo.

Sukalus inkilą, laukia ne mažiau svarbus žingsnis – jo kėlimas. „Vieningas Kaunas“ šiemet kviečia daugiausiai dėmesio skirti miesto parkams.

Visų pirma, pasirinktame parke reikėtų susirasti tinkamą medį – svarbu apsidairyti, kad per arti nebūtų kitų inkilėlių, kadangi ne visos paukščių rūšys gali bičiuliautis tarpusavyje. Išsirinkus vietą, inkilėlį beliks pritvirtinti. Tai darant reikėtų būti itin atsargiems – inkilas turėtų gerai laikytis prie medžio, o papūtus net ir stipresniam vėjui – nesiūbuoti ir nesvyruoti į šalis.

Pakabintų inkilėlių nuotraukomis kauniečiai kviečiami dalintis socialiniuose tinkluose. „Facebook“ įkeltoje namelio nuotraukoje pažymėjusieji „Vieningo Kauno“ puslapį pretenduoja laimėti ir simbolinį prizą.

Prieš keliant inkilą apie tokį sprendimą būtina pranešti el. paštu inkilai@kaunas.lt. Juo galima kreiptis ir kilus kitiems klausimams, susijusiems su inkilėlių kabinimu.

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose