Naujienos

Kauno daugiabučių kiemuose nauji vėjai: pradedama programa „Tvarkom kiemą!”

2018 kovo 27

Jau legendiniu tapęs miesto šūkis „Kaunas tvarkosi!“ palietė ne vieną miesto sritį, kurioje kauniečiai mato aiškius, tikrus ir naudingus pokyčius. Tai ir miesto gatvės, šaligatviai, parkai, švietimo įstaigos, sporto aikštynai, paveldinių pastatų fasadai ir t.t. O šiemet šis šūkis bus neatsiejamas ir su daugiabučių kiemų tvarkymu, nes jau nuo šių metų vasario Kauno miesto savivaldybė pradeda naują programą „Tvarkom kiemą!“.

Šios programos esmė, jog visi kauniečiai gali pateikti prašymą savivaldybei ir tikėtis iki 50 proc. kiemo tvarkymo išlaidų padengimo. Ji gali būti skirta tiek žemės sklypo formavimo, tiek techninio projekto rengimo, tiek ir pačių statybos darbų išlaidoms.

„Turime labai sėkmingą pastarųjų dvejų metų patirtį kartu su kauniečiais tvarkant apleistų pastatų fasadus. Šią Kaune pasiteisinusią praktiką, kuomet savivaldybė prisideda padengiant dalį išlaidų, jau bando naudoti ir kiti Lietuvos miestai. Tuo tarpu mes einame tolyn ir šį modelį pradedame taikyti atnaujinant daugiabučių namų kiemus“, – pasakojo Kauno vicemeras ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys Povilas Mačiulis.

Tuo tarpu kitas VO „Vieningas Kaunas“ narys Haroldas Nevidauskas pabrėžia, jog labai svarbu suprasti, kad ši programa neapsiriboja vien tik automobilių stovėjimo aikštelės išasfaltavimu. Gautos lėšos iš savivaldybės gali padėti sutvarkyti kiemuose esančius šaligatvius, pėsčiųjų takus, vaikų žaidimo ir sporto aikšteles, lietaus nuotekų sistemas ir net komunalinių atliekų ar antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikšteles.

„Tai puiku galimybė tiems, kurie jau įgyvendino savo daugiabučio renovaciją, tačiau dar nepradėjo kiemo tvarkymo darbų. Atlikus ir šiuos veiksmus, tikiu, jog net ir baisiausiais vadinami Kauno daugiabučių rajonai taps neatpažįstami“, – naująją kiemų tvarkymo programą komentavo Haroldas Nevidauskas.

Šioje programoje labai svarbus eiliškumas. Jeigu gyventojai jau turi suformavę sklypą, jie gali pretenduoti į paramą rengiant projektą, o vėliau ir samdant darbų rangą. Tačiau nesuformavus sklypo negalima tikėtis gauti lėšų kitiems žingsniams.

Paraiškos formą ir detalesnę informaciją galima rasti internete http://svajoniukiemas.kaunas.lt/

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose