Iniciatyva

Kaimynų diena Kaune

Kasmet gegužės 27 dieną Europoje yra minima KAIMYNŲ DIENA. Visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ 2016 m. gegužės mėnesį kvietė kauniečius būti tikrais europiečiais ir švęsti šią dieną visiems kartu!

Iniciatyvos esmė buvo paskutinį gegužės savaitgalį skirti laiko savo kaimynams, paspausti vienas kitam rankas, galbūt pirmą kartą pasisveikinkinti susitikus laiptinėje, pavakaroti visiems smagiai kieme ir BŪTINAI fiksuoti šias akimirkas nuotraukose, dalintis jomis Facebooke renginio puslapyje.

Iniciatyvai įsibėgėjus mus pasiekė gausybė nuotraukų, kuriose buvo matyti, jog kauniečiai yra aktyvūs, bendruomeniški ir svarbiausia tikrai kaimyniški. Išradingiausiais ir linksmiausiais kaimynais buvo paskelbti Seniavos gyventojai, kurių užfiksuotas šventinės dienos akimirkas atsiuntė seniavietė Ramutė, o nuotraukos prierašas skelbė: „Laimingi žmonės Laimės gatvėje gyvena“. Šie nugalėtojai buvo apdovanoti specialiai šiai Kaimynų dienai įsteigtu organizatorių prizu – kvietimu į ekskursiją „Kaunas – dizaino miestas“.

Laimės gatvės kaimynai pasakojo, jog visi jie yra tikrų tikriausi naujakūriai, Seniavoje gyvenantys vos pirmuosius metus. Tačiau tai tikrai nesutrukdė kaimynams susiburti į iniciatyvinę grupę, parengti kvietimus ir plakatus, kviečiančius dalyvauti Kaimynų dienoje. Šiai šventei buvo ruošiama programa, ieškoma žaidymų, kurie padėtų artimiau susibičiuliauti kaimynams, tačiau kaip patys organizatoriai pasakojo, to visai neprireikė ir vos tik šventei prasidėjus kalbų ir šurmulio tikrai netrūko.

Be galo įdomu buvo klausyti, kaip kaimynai pasakojo apie pasiruošimą šventei. Mat netgi šventės stalas buvo statomas kolektyviškai – iš palečių ir kitų statybinių medžiagų, nes aplink visą kvartalą vis dar yra vykdomos statybos. Ir vis dėlto nepaisant visų smulkmenų, Laimės gatvės kaimynai pasakojo, jog šventė tęsėsi iki pat vakaro, o kitą rytą dar visi kolektyviškai ragavo ir kopūstienės!

Dėkojame tokiems išradingiems, vieningiems ir linksmiems kaimynams, bei tikimės, jog kasmet Kaimynų diena Kaune bus minima dar plačiau ir garsiau!

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose