Naujienos

Atnaujinti Dainavos ir Kalniečių parkai – tik pradžia

2018 rugsėjo 25

Daug metų likimo valiai palikti ir apleisti Kauno parkai atgimsta naujam gyvenimui. Šiuolaikiškai atnaujintomis žaliosiomis erdvėmis jau gali džiaugtis Dainavos ir Kalniečių mikrorajonų gyventojai, o kitąmet atidarymo šventėms bus paruoštos dar 8 teritorijos.

Žmonių netrūksta

„Sutvarkytos ir jaukios žaliosios erdvės – kokybiško laisvalaikio garantas. Džiugu, kad kauniečiai galės vis daugiau laiko praleisti patogioje ir malonioje aplinkoje, išbandyti begalę įvairių veiklų, pradedant grojimu lauko instrumentais, baigiant pasivažinėjimu ekstremalaus sporto aikštelėje“, – kalbėjo parkų atnaujinimą inicijavusios visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius Andrius Palionis.

Atidaryti atnaujinti Dainavos ir Kalniečių parkai čia kasdien traukia mikrorajonų gyventojus. Sporto entuziastai dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar pėsčiomis išbando naujai nutiestus takus, o Kalniečių parke – ir specialią ekstremalaus sporto aikštelę. Mažieji kauniečiai žaidžia moderniose žaidimų aikštelėse, gali groti lauko instrumentais. Tušti retai lieka ir šachmatų staleliai – prie jų žmonės traukia ne tik pasėdėti, bet ir pažaisti. Vis dėlto bene daugiausiai dėmesio vakarais sulaukia šviečiantys ir spalvas keičiantys fontanai, įrengti abiejų parkų tvenkiniuose.

Rekonstruotuose parkuose įrengta nauja apšvietimo sistema, pašalinti menkaverčiai krūmai ir šabakštynai, atnaujinti tvenkiniai. Pasivažinėjimams dviračiais ar riedučiais bei pasivaikščiojimams nutiesti nauji takai, o patogiam lankytojų laisvalaikiui įrengtos pavėsinės ir suoliukai, sporto ir vaikų žaidimo aikštelės.

Tik pradžia

Naujomis spalvomis sužibę Dainavos ir Kalniečių parkai – tik pradžia. Atnaujinimo darbai šiuo metu vyksta ir Santakos, Draugystės, Santarvės parkuose. Šios teritorijos jau netrukus taps pritaikytos jaukiam ir komfortabiliam miestiečių poilsiui. Čia bus atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengti patogūs suoliukai, sutvarkytos vaikų žaidimų aikštelės.

„Svarbu, kad miestas turėtų visą laisvalaikio erdvių kompleksą. Sutvarkyti, atnaujinti parkai ne tik puošia Kauną, bet ir prisideda prie gyventojų aktyvumo skatinimo. Žmonės daug mieliau traukia pasivaikščioti ar pasivažinėti į modernias, patogias ir gražias erdves. O jų pastaruoju metu Kaune sparčiai daugėja“, – kalbėjo Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko pavaduotojas Karolis Stirbys.

Taip pat naujam gyvenimui bus prikeltos ir Neries bei Nemuno santakos ir Marvelės upelio slėnio teritorijos, o Nevėžio ir Nemuno santakoje išvalius menkaverčius krūmynus bus nutiesti takai, kuriais taps įmanoma patogiai apvažiuoti Lampėdžio ežerą, įrengtose pažintinėse aikštelėse bus galima geriau susipažinti su aplinkine teritorija ir joje esančiais gamtos stebuklais.

Naujovių kitąmet sulauks ir Ąžuolyno parko lankytojai. Čia planuojama atnaujinti apšvietimo sistemą, sutvarkyti parko infrastruktūrą, išsaugant visus ąžuolus išvalyti menkaverčius brūzgynus, įrengti patogias sporto erdves, vaikų žaidimų aikšteles, nutiesti naują biologinės įvairovės pažintinį taką bei atkurti tvenkinį.

Aleksote – naujos apžvalgos aikštelės

Veidą visiškai pakeis ir apžvalgos aikštelė Aleksote. Bus išlygintas apžvalgos šlaitas, atnaujinti susidėvėję, pavojingi Vytauto laiptai, žymiai jaukesnėmis taps ir poilsio aikštelės. Jose bus atnaujinama danga, statomi nauji tvirto stiklo turėklai, užtikrinsiantys saugumą, o vienoje iš aikštelių numatoma įrengti stoginę, kuri Aleksoto panorama leis jaukiai  mėgautis net ir lyjant. Ši teritorija taps draugiška ir dviratininkams. Kadangi dabartinis pėsčiųjų ir dviračių takas neatitinka dviračių takams keliamų reikalavimų, bus projektuojamas naujas dvipusio eismo takas, o viršutinėje šlaito dalyje atsiras patogūs dviračių stovai.

Dar vienas ypatingas akcentas, papuošiantis šią teritoriją, – informaciniai lauko ekranai, kuriuose lankytojus pasitiks genialaus lietuvių kūrėjo M. K. Čiurlionio dailės darbai.

Atgims Nemuno ir Neries santaka

Kauniečių pamėgtame Santakos parke darbai jau įpusėjo. Užsukus į rekonstruotą erdvę pasitiks atnaujinti takai, Amfiteatro krantinėje bus atstatyta lauko riedulių danga, o krantinėje prie vandens įrengta nauja betono danga, išasfaltuotos Santakos ir Prieplaukos krantinės gatvės, pastatyti nauji suoliukai, vaikų žaidimo aikštelės ir sporto įrenginiai. Naujovių sulauks ir stadionas – jis bus apjuostas naujais guminės dangos bėgimo takas. Bus įrengtos ir naujos krepšinio aikšteles.

Prie iškyšulio esančioje erdvėje planuojama pastatyti riedulius, ant kurių būtų patogu atsisėsti. Juos pavasarį galėtų užsemti vanduo, o jam atslūgus, akmenys toliau tarnautų kaip natūralūs suolai. Dviratininkams bus įrengtas atskiras takas, vedantis stadiono pakraščiu pro Popiežiaus kalnelį, taip nukreipiant dviračių eismą kitu taku, o pagrindinis takas būtų skirtas ramiems pasivaikščiojimams.

Atnaujinamą parką papildys ir dvi poilsio aikštelės. Viena jų atsiras šalia Vytauto bažnyčios, o kita – netoli upės, priešais ekstremalaus sporto parką.

Draugystės parke – modernūs įrengimai

Atnaujintų ir tiek aktyviam, tiek poilsiniam laisvalaikiui pritaikytų parkų sąrašą papildys ir Draugystės parkas. Jame tvarkymo darbai jau įsibėgėjo. Patrauklioje vietoje įsikūręs parkas pasipildys įvairiomis erdvėmis: čia bus įrengtos tinklinio, krepšinio aikštelės, kitų lauko žaidimų zonos, bėgimo trasa. Ypač daug džiaugsmo atnaujinimai suteiks mažiesiems miesto gyventojams – čia bus sukurtos modernios žaidimų aikštelės, atsiras lauko instrumentai, laipiojimo ir netgi vandens pramogų zonos.

Mėgstantys aktyvesnį poilsį parke galės išbandyti ekstremalaus sporto aikštelę, pritaikytą riedutininkams bei riedlentininkams, o šunų savininkai galės naudotis šunų vedžiojimo aikštele, kurioje bus pastatyti suoliukai, šiukšlinės, šunų mankštai skirtos kliūtys.

Šančiuose – nauja poilsio erdvė

Kaunas gali pasidžiaugti ne vienu ąžuolynu. Vienas iš jų auga Aukštųjų Šančių mikrorajone. Tiesa, jis daugelį metų buvo pamirštas, apleistas ir visiškai nepritaikytas gyventojų poilsiui. Tačiau jau netrukus ąžuolynas pasikeis – jame ketinama sutvarkyti piliakalnio prieigas, įrengti bei apšviesti takus, pastatyti sporto ir žaidimo aikšteles, amfiteatrą, kuriame galėtų vykti renginiai. Visi veiksmai ąžuolyne bus maksimaliai orientuoti į natūralios gamtos išsaugojimą. Augančiame Aukštųjų Šančių mikrorajone atnaujintas ąžuolynas taptų traukos centru, erdve, puikiai pritaikyta patogiam ir jaukiam gyventojų poilsiui.

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose