Naujienos

Kauniečiai diskutavo apie Panemunės šilo ateitį

2012 rugpjūčio 27

Nuotraukoje: "Vieningo Kauno" direktorius Povilas Mačiulis

Nuotraukoje: "Vieningo Kauno" direktorius Povilas Mačiulis

Kauno miestas gali pasigirti miškingomis teritorijomis – vienam miesto gyventojui tenka apie 0,7 aro miškų, o bendras miško keliukų ir takų ilgis sudaro apie 50 kilometrų. Daugelis Kaune esančių miškų teisiškai įvardijami kaip rekreaciniai miškai, tačiau būtent rekreacijos galimybių juose labiausiai pasigendama. Dviračių takai, baidarių nuomos punktai, futbolo ir tinklinio aikštelės, treniruokliai, paplūdimiai, pavėsinės – tai tik keletas objektų, kurie galėtų praturtinti kauniečių laisvalaikį ir padidinti žaliųjų miesto zonų patrauklumą.

Visi sutinka, jog pagrindiniu miško rekreacijos objektu Kaune galėtų tapti Panemunės šilas. Tačiau kokį Panemunės šilą kauniečiai ir miesto svečiai norėtų matyti ateityje?

Rugpjūčio 24 d. visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ pakvietė gyventojus į diskusiją šia tema. Šis susitikimas, kuriame dalyvavo šalia šilo esančių bendruomenių atstovai, miškotvarkos specialistai, miesto savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų astovai, vyko labai jaukioje aplinkoje – pačiame šile, šalia pėsčiųjų tilto.

Diskusijoje dalyvavęs miškotvarkos specialistas dr. Algirdas – Antanas Brukas, atkreipė dėmesį, kad svarbiausia siekiant šiame rojaus kampelyje pokyčių, nesugriauti jo gamtinio prado. „Tai yra miškas, esantis unikalioje vietoje – mieste. Todėl siekdami žmonėms suteikti patrauklias rekreacines sąlygas pirmiausia turime nepamiršti gamtos poreikių“, – teigia miškotvarkos specialistas. Dr. Algirdas Antanas Brukas glaustai pristatė paruoštą Kauno m. savivalybės miškų vidinės miškotvarkos projektą 2012-2021 m.

Diskusijos iniciatorius visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius Povilas Mačiulis pasiūlė idėją – šalia Panemunės šilo antrojo pliažo įrengti vasaros sezono metu nuolat veikiantį baidarių nuomos punktą. „Tiek užsienio turistai, tiek vietiniai gyventojai mielai naudotųsi galimybe be papildomų rūpesčių nuo Panemunės šilo Nemunu pasiekti miesto centrą. Tokia pramoga išpopuliarėtų, jei ji būtų ne brangi ir prieinama visą vasarą“ – teigia Povilas Mačiulis.

Panemunės šilą supa Panemunės, Vičiūnų ir Aukštųjų šančių bendruomenės, kurių nariai taip pat išsakė savo lūkeščius. „Panemunės ir Vičiūnų bendruomenės tvarko šilą, o juo naudojasi visi miesto gyventojai. Todėl kartais sutelkti bendruomenių narius tvarkyti suoliukus, rinkti šiukšles būna sudėtinga“ – teigia Vičiūnų bendruomenės pirmininkas Grantas Pažėra.

Juozas Miškinis, Lietuvos ornitologų draugijos narys, diskusijos dalyviams pristatė Panemunės šile vyraujančius gyvūnus ir paukščius. Gamtininkas pasiūlė, jog vienas iš tankiausių šilo kvartalų taip ir liktų nepaliestas žmonių – jame palikti visišką miško gamtinę aplinką. „Toks Panemunės šilo kvartalas talkina ir moksleivių švietimui. Jie pamokų metu gali susipažinti su miške vykstančiais natūraliais procesais„ – sako Juozas Miškinis.

Vieni iš aktyviausių diskusijos dalyvių buvo senjorai, kurie Panemunės šile planuoja įrengti „Senjorų parką”. Šį parką planuojama įrengti tarpukariu pastatyto kurhauzo vietoje. Dabar čia likę tik medinio pastato pamatai. Senjorai nori sutvarkyti šią vietą, pastatyti suolelių, pavėsinių, įrengti laužaviečių. „Ankščiau šioje vietoje vykdavo lauko šokių vakarai, dabar viskas apleista. Norėtume įrengti parko zoną, kurioje vyresnio amžiaus žmonės galėtų pailsėti, pasportuoti ir papramogauti”, – planus pristatė Kauno senjorų tarybos pirmininkas Gediminas Žemaitis.

Dviratininkų atstovas Linas Vainius akcentavo, kad svarbiausia Panemunės šile įrengti visus metus veikiančius tualetus. Pasak jo, šilas sulaukia lankytojų ne tik vasarą, bet ir žiemą – šiuo metų laiku ši vieta mėgstama slidinėtojų. „Taip pat labai svarbu apšviesti pagrindinį taką jungiantį Smetonos alėją ir pėsčiųjų tiltą, kad dviratininkai galėtų saugiai važinėtis ir tamsiu paros metu“,- teigia Linas Vainius.

Pasak diskusijoje dalyvavusios Kauno m. savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos R. Savickienės, šiuo metu Aplinkos ministerija yra patvirtinus vidinės miškotvarkos projektą, pagal kurio gaires, Aplinkos apsaugos skyriaus programoje turėtų būti numatytos lėšos projektui įgyvendinti. Į šį vidinės miškotvarkos projektą yra įtrauktas poilsinės rekreacinės teritorijos sutvarkymas.

[nggallery id=40]

dalinkitės

PRISIJUNK PRIE MŪSŲ Komandos!

ideja

Dalinkis geriausiomis idėjomis vardan Kauno

ideja

Būk aktyviausios Kauno visuomeninės organizacijos dalimi

ideja

Dalyvauk mūsų organizacijos renginiuose